Gazdasági Körkép

A blog a jelen gazdaságát, annak fejlődését és eseményeit tárgyalja, így szolgáltatva minél relevánsabb információkat a befektetői szférának. Itt nem csak a tőzsdei kereskedők vagy a különböző befektetési portfóliókban érdekeltek találhatnak hasznos írásokat, de a naprakész pénzügyi szakemberek is tájékozódhatnak segítségünkkel. Szerkesztőink mindegyike a pénzügyi piacon és a tőzsdei kereskedésben jártas szakember, így bizalommal forduljanak hozzánk akár valamely társoldalunkon keresztül is. Kellemes böngészést kívánunk!

Friss topikok

Címkék

Az első lépések egy kereskedés felé , hogyan álljunk neki ?

2012.06.27. 16:49 Befektetés Blog

5019487_low.jpg

Az első bejegyzésben már letisztáztuk , hogy a devizakereskedés alapja az árfolyamok mozgása és néhány általános okot , hogy mi is mozgathatja őket .

A folytatáshoz , mielőtt bármit is csinálnánk  szükségünk lesz egy kereskedési platformra , ami egy egyszerű program és egy adatszolgáltatóra ami folyamatosan és megbízhatóan mutatja nekünk az árfolyamjegyzést , így folyamatosan követhetjük az árfolyamok pillanatnyi mozgását . Bonyolutan hangzik ? Egy évtizeddel ezelőtt még az lehetett volna  de ma már szinte bármelyik brokernél elérhető ,  sokuknál ingyenesen , csak egy demo számlát kell nyitnunk . 

A kereskedési platformunk a beérkező adatokból egy grafikont (chart-ot ) rajzol , itt általában több féle chartozási típus közül választhatunk , amin egyszerűen követhetjük az árfolyam mozgását . A japán gyertyás chart jelenleg a legnépszerűbb .  Ami még fontos , hogy ezeket különböző időtávokon rajzoltathatjuk ki , válasszuk ki a számunkra leginkább megfelelőt . Véleményem szerint érdemes legalább három időtávot figyelni , hogy elég átfogó képet kapjunk az általános trend irányáról amiben kereskedünk .

 A trend  az ár fő iránya , ez persze időtávtól függően más lehet . A nagyobb trendeken belül előfordulnak kisebb ellenkező irányú trendek . Alapvetően a piacnak három iránya lehet : Emelkedő trend , eső trend , vagy oldalazás , amikor egy bizonyos sávban mozog de nem tört még ki belőle . 


Ez mind szép és jó , de hogyan lesz belőle pénz ? 
Célunk , hogy ezeket a mozgásokat előre megjósoljuk , mégpedig  statisztikai előnnyel ,  persze nem úgy mint egy jövendőmondó . Ennek a módja , hogy a piacot folyamatosan elemezzük . Sok elemzési módszer létezik ,  a legszélesebb körben elterjedtek :


Teknikai elemzés : 

A múltbeli ármozgásokból , azok volumenéből  és statisztikájából jósolja meg az ár jövőbeli lehetséges irányát . Itt vannak nevezetes alakzatok , illetve olyan árszinteket keresünk , amikre az ár a múltban reagált  . Ezeket  kereskedési stílustól , idősíktól függően jelöljük . Ha az árat alulról támasztja , támasznak nevezzük , ha felülről , akkor ellenállásnak . Ilyen szinteket ferdén is behúzhatunk , ebben az esetben trendvonalaknak hívjuk őket , a trend irányát is segítenek megállapítani . Ehhez legalább két érintési pontra van szükség . Ezen kívül még rengeteg indikátor és egyéb eszközök állnak a rendelkezésünkre . A fent leírt eszközökről rengeteg leírás található az interneten , sok trader mást és mást lát hasznosnak , vagy ugyanazt az elemzési eszközt más nézőpontból értelmezi . 

.

Fundamentális elemzés : 

Itt egy adott gazdasági régió vagy ország gazdasági/politikai helyzetét , fejlődési ütemét elemezzük , ide tartozik a monetáris és fiskális politikájuk is  . Természetéből adódóan inkább befektetők alkalmazzák , akik hosszabb távon gondolkodnak . Gazdasági indikátorok közül kiemelném a jegybanki alapkamatot , az inflációs mutatókat és a GDP-t fontosságukból adódóan . Természetesen több ilyen mutató létezik , és a régió gazdaságától is függ mekkora a befolyásuk az adott devizára . Kanada pédául rengeteg nyersanyaggal rendelkezik , így  az olaj és egyéb nyersanyagok értékváltozása jobban befolyásolja a gazdaságát (ha valakit nem csak kereskedési szinten érdekel a téma ajánlom 'Anne Volganos Picker - international economic indicators and central banks ' című könyvét). 
Kereskedési szempontból fontos , hogy ilyen hírek kiadásakor hirtelen mozgások történnek a piacon amiket teknikai alapon nehéz megjósolni . Nézzük rá egy gazdasági naptárra ( google-ben : economic calendar) a kereskedési időnk megkezdése előtt , hogy tudjuk mire számíthatunk !


Fontos tényező még , hogy mikor kereskedjünk . A következő bejegyzés témája ez lesz , amivel remélhetőleg még egy lépést tehetünk a sikeres kereskedés irányába , illetve az első devizapiaci kereskedésünk felé . 

Amire még visszatérünk a következő pár bejegyzésben : trend irányának a megállapítása , trendvonalak , ellenállások és támaszok . 

A bejegyzés trackback címe:

https://tradersreadme.blog.hu/api/trackback/id/tr54614908

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása